Sandıklı Bazalar Yükünüzü Hafifletir

eloxy 11 Ağustos 2012 0

Klasik yatak odasında neyi nereye koyacağımızı şaşırırız. Yüklük niyetine kullandığımız sandıklar, gardroplar, aynalar ve tabii ki odanın büyük bir bölümünü kaplayan yatak; eşyalarımızın kimi zaman odanın ortasında bir yığın oluşturmasına neden olur. Bu yüzden tertipli olmak ve düzenimizi durmadan kontrol etmek durumunda kalırız. Kendi evimizin içinde dahi bir yabancı gibi davranmak zor olsa gerek. Onu oraya koymamalıyız, şunu dökmemeliyiz, aman ha ortalığa eşya atmamalıyız, çoraplarımızı burada çıkarmamalıyız. Bu yüklerimizi biraz da olsa hafifletmek için üretilen yeni nesil sandıklı bazalar, eşyalarımızı içine koyabileceğimiz yeni bir alan oluşturuyorlar ve ortalığın dağınıklığını minimum seviyeye indirmenize yardımcı oluyorlar.

Mışıl mışıl uyuduğunuz yatağınızın altında o gün içerisinde giyeceğiniz elbiseler, yatak çarşafları, yolculuk öncesi çıkarılacak bavullar ayrı bir uykuya yatmış sizi bekliyorlar. Siz istemedikçe de oradan çıkıp etrafa yayılma gibi bir şansları yok. Ne gardrobu dağıtan çocuklar, ne eşyalarınızı görmek için ortalığı savaş alanına çeviren kıskanç eşler; oraya ulaşmak için çaba sarf ederler. Gayet basit bir çözüm olarak gözüken sandıklı bazaların günümüze dek üretilmemiş olmaları ise ayrı bir merak konusu.

Fazladan ıvır zıvır koyulabilecek boş alanları herkes ister, ancak gerek evin küçüklüğünden gerekse eşyaların fazlalığından; bu istek küçük bir şımarıklık olarak dimağlarımızın içerisinde gizlenir. Artık şımarıklık olarak gözükmeden, yahut daha büyük evlere taşınmadan da bu istek kendini tatmin edecek yollar bulabilir ve tam da yatak odamızın ortasında, üzerinde sayısız anının yaşandığı yatağımızın altında kendine sakin ve huzurlu bir sığınak bulabilir. Bu sığınağın düzeni de tabii bizim elimizde. İster eşyalarımızı koyarız, ister bazı gereçleri, istersek sadece kitaplarımıza ayırabiliriz, istersek gereksiz eşyalarımızın mekânı yaparız bu sığınağı. Hayal gücünün sınırı yok.

Facebook Yorum

Leave A Response »

Yorum Yapabilmek içingiriş yapmalısınız.