Her Eve Lazım Şifonyerler

eloxy 17 Temmuz 2012 0
Her Eve Lazım Şifonyerler

İstisnasız her evde bulunan eşyalar vardır. Mesela bir masa, yahut sandalye, yahut yatak, yahut divan; bunlar öğrenci evi olsun, bekar evi olsun yahut aile evi; her evde bulunan ve yaşamımızda vaz geçilmez öneme sahip olmuş eşyalardır. Bir ev düzerken ilk başta bu eşyalar alınır, düzenimiz her daim bu eşyalardan doğru oluşmaya başlar. Tabii insanların ihtiyaçlarının artması sonucu, elzem eşyalar da artar. Mesela bundan bir on sene öncesinde gereksiz bir lüks gibi gözükebilecek olan bilgisayar, bugün bir çoğumuzun ekmek kapısı yahut vaz geçilmez zevk unsuru olarak odalarımızın baş köşesinde duruyor. Aynı şekilde bundan bir yirmi sene önce ilk çıktığında yüklükler ile yarışa giren şifonyerler de; bugün her evin vaz geçilmezi hüviyetine bürünmüş durumdalar.

 

Özellikle giyim eşyası fazla olan kadınlar için vaz geçilmez eşyalar olan şifonyerler, çekmeceli yapıları ile; saklamak yahut düzenlemek zorunda kaldığımız eşyaların üzerinde adeta bir çatı gibi büyüyorlar. Sevilen bir insanın “Şifonyerler, iç çamaşırlarının yetimhanesidir.” şeklindeki sözü de duruma gayet uygun düşüyor. Eskiden gereksiz gibi gözüken ne eşyalar, bugün hayatımızın vaz geçilmezleri arasında, değil mi? Şöyle bir hatırlayalım: İlk başlarda büyük bir lüks sanılan televizyonu, sabit bellekten yoksun bilgisayarları, televizyon koltuklarını, çekyatları; hepsi zaman içerisinde şimdiki önemlerine kavuşmuş eşyalar. Şifonyerler de bu eşyaların arasına sonradan katılmalarına rağmen, bugün diğerlerinden eksik tutulacak bir yanları yok.

Yatak odasına, oturma odasına, çocuk odasına, hatta banyoya yahut koridora dahi yerleştirilebilecek olan şifonyerler, diğer eşyalar gibi tek bir odaya mahsus olmamaları sayesinde de büyük bir artı puan kazanıyorlar. Yani bir insan şifonyer alırken, “Şu oda dolu, bunu nasıl sığdıracağım?” diye düşünmek zorunda kalmıyor. Alıyor ve gerekirse evinin kapı önüne yerleştiriyor. Bu yüzden şifonyerler artık her eve lazım.

Facebook Yorum

Leave A Response »

Yorum Yapabilmek içingiriş yapmalısınız.