Güneş ağacı

gayebastiryaki 05 Haziran 2012 1
Güneş ağacı
  • tasarım
  • fikir

Aşağı sarkık metal çiçek demetine benzeyen sokak lambası fikri oldukça ilginç. Ince uzun metaller üzerine yuvarlak lambalar tasarlanmış. Tombul balonlara benzeyen lambalar demet halinde birbirine bağlanmış. Eminim bu değişik lambalara sürekli bakmak isteyeceksiniz. Bunun işlevi  her durumda yanıyor olması. Bu fütüristik, neoteric ve modern tasarıma sahip sokak lambası olduğunu gösteriyor bizlere. Bu gibi kompleks ve biyolojik formların hızlı bir şekilde günümüzde ilerlemesi ve her seferinde yeni fikirlerin ortaya çıkması mimarların çılgınlığını gösteriyor.Hem bu şekilde sokaklar daha eğlenceli hal alabilir.

Milano tasarım haftası tarafından düzenlenen sergide yeşil enerji olarak adlandırılmış ve ödül kazanmıştır.Ross Lovegrove tarafından tasarlanan bu sokak lambası alışılmışların dışında renkli,sıcak ve eğlenceli bir görüntü sunuyor bizlere.Estetikliği ve sağlamlığıda göz önüne alırsak sokaktaki o uyduruk demir parçalarının yerine bunlardan olsa daha hoş olmazmı sizcede…Belki böylece korktuğumuz sokaklarda eğlenerek gezebiliriz.

Güneş panelleri dışında LED ışıklar ile birlikte donatılmıştır. Sadece güneş enerjisi kullanarak kesintisiz üç gün aydınlatma özelliğine sahip . Aynı zamanda grid teknolojisi ile çalışır. İçindeki sistemden dolayı geceleri LED ışıkları otomatik olarak açılmaya programlanmış.

Facebook Yorum

One Comment »

  1. cenk 07 Haziran 2012 at 22:40 -

    Bizim ülkemizde de belediyelerin bunları kullanması şart…

Leave A Response »

Yorum Yapabilmek içingiriş yapmalısınız.