Bira oyun masası

gayebastiryaki 19 Haziran 2012 0
Bira oyun masası

Beer Pong, birilerin boş zamanını değerlendirmek için çıkardığı oyundur.Beer pong  fırtınası bütün dünyayı devraldı. Şimdi, resmi turnuvalarla devam ediyor.Sporun hemen hemen adını kendisi ile özetliyor.Bu oyun bira dolu bardaklar ve pin pon topuyla oynanıyor.

Bira bardakları piramit şeklinde düzenlenmiş iken uç noktaları ya da hedeflerin de iki takım, dikdörtgen bir masada yer almaktadır.Rakip takımın diğer bira bardağına pinpon toplarını atmaya çalışır.

Bunu yapmak için bir çaba ve yetenek gerekir. Topları daha fazla sayıda  diğer takımın bardaklarına atıp karşı takımı yenmeye çalışılır. Onlar kazanmak için ve eğlenmek amaçlı oynanır.En çok  rakibine bira içiren gerçek anlamda yeteneklidir. Mantık ve kuvvet yerine iyi  bir oyun stratejisi ile daha iyi olmaya çalışılır.Önemli olan bardaklara pin pon topunu sokmak ve rakibe o bardakta ki birayı shot yaptırmaktır.

Bu oyun bütün dünyada hararetli bir şekilde oynanıyor.Festivalleri ve turnuvaları düzenleniyor.İnsanlar gerçekten çok hırslılar ve inanılmaz eğleniyorlar bu oyunla.Belki Türkiye olarak ta bir takımımız olur.

Facebook Yorum

Leave A Response »

Yorum Yapabilmek içingiriş yapmalısınız.